VIVA GLAM
a M·A·C AIDS Fund

„Jsem M·A·C holka!“ - to je kontroverzní slogan prvního ambasadora projektu VIVA GLAM, excentrického muže s ženským tělem Ru Paula nafoceného v rudých vinylových kozačkách a korzetu. A je to také začátek legendární kampaně, do které se zapojilo mnoho hvězd a která byla vidět v různých podobách, i když její myšlenka byla vždy stejná - myšlenka rebelství, nespoutanosti a nezkrotné lásky k životu.

V roce 1994, kdy se HIV a AIDS dál rozšiřovalo po celém světě, M·A·C udělal z HIV/AIDS organizací příjemce svých charitativních aktivit a byl založen M·A·C AIDS Fund. K dnešnímu dni vybrala kampaň VIVA GLAM více než 400 milionů dolarů na boj proti HIV/AIDS a v jejím čele stály takové osobnosti jako Lady Gaga, Pamela Anderson a Nicki Minaj.

Za dvě dekády, které následovaly po prvních billboardech s Ru Paulem, se o propagaci kampaně zasadil nebývale dlouhý zástup hvězd včetně Lady Gaga, Eltona Johna, Debbie Harry, Boy George, Cyndi Lauper, Nicki Minaje, Ricky Martina, Christiny Aguilery, Dity Von Teese, Shirley Manson, Mary J Blige a v poslední verzi kampaně také Rihanny.

M·A·C Aids Fond je v charitativní problematice HIV a AIDS průkopníkem, jelikož se zaměřuje na pomoc chudým regionům a populaci. M·A·C Aids Fond coby vůbec největší korporátní nefarmaceutický dárce v problematice HIV a AIDS cílí na spojení chudoby s HIV a AIDS a podporuje různé organizace po celém světě, které na lokální úrovni konkrétně pomáhají HIV pozitivním a nemocným AIDS. Ke dnešnímu dni získal M·A·C Aids Fond více než 340 milionů amerických dolarů výhradně prodejem rtěnek a lesků na rty VIVA GLAM. 100 % prodejní ceny rtěnek a lesků VIVA GLAM je převedeno na M·A·C Aids Fond a věnováno na boj proti HIV a AIDS.

Ať žije VIVA GLAM! Všichni jsme M·A·C holky.

Více se můžete dozvědět na macaidsfund.org

Koupit si VIVA GLAM