VIVA GLAM
a M·A·C AIDS Fund

„Jsem M·A·C holka!“ - to je kontroverzní slogan prvního ambasadora projektu VIVA GLAM, excentrického muže s ženským tělem Ru Paula nafoceného v rudých vinylových kozačkách a korzetu. A je to také začátek legendární kampaně, do které se zapojilo mnoho hvězd a která byla vidět v různých podobách, i když její myšlenka byla vždy stejná - myšlenka rebelství, nespoutanosti a nezkrotné lásky k životu.

V roce 1994, kdy se HIV a AIDS dál rozšiřovalo po celém světě, M·A·C udělal z HIV/AIDS organizací příjemce svých charitativních aktivit a byl založen M·A·C AIDS Fund. K dnešnímu dni vybrala kampaň VIVA GLAM více než 400 milionů dolarů na boj proti HIV/AIDS a v jejím čele stály takové osobnosti jako Lady Gaga, Pamela Anderson a Nicki Minaj.

Za dvě dekády, které následovaly po prvních billboardech s RuPaul, se o propagaci kampaně zasadil nebývale dlouhý zástup hvězd včetně Lady Gaga, Eltona Johna, Debbie Harry, Boy George, Cyndi Lauper, Nicki Minaj, Ricky Martina, Christiny Aguilery, Dity Von Teese, Shirley Manson, Mary J Blige, Rihanny, Miley Cyrus, Ariany Grande, Taraji P. Henson a naposledy také Sii.

Fond M·A·C Aids Fund je v charitativní problematice HIV a AIDS průkopníkem – zaměřuje se na podporu organizací pomáhajících chudým regionům a populacím. M·A·C Aids Fund coby vůbec největší korporátní nefarmaceutický dárce v problematice HIV a AIDS poukazuje na spojení chudoby s HIV a AIDS a podporuje různé organizace po celém světě, které na lokální úrovni konkrétně pomáhají lidem zasaženým HIV nebo AIDS. Ke dnešnímu dni získal M·A·C Aids Fund více než 400 milionů amerických dolarů výhradně prodejem rtěnek a lesků na rty VIVA GLAM. 100 % prodejní ceny rtěnek a lesků VIVA GLAM je převedeno do fondu M·A·C Aids Fund a věnováno na boj proti HIV a AIDS.

Ať žije VIVA GLAM! Všichni jsme M·A·C holky.

Více se můžete dozvědět na macaidsfund.org

Koupit si VIVA GLAM