PRACUJEME NA TOM, ABY NA SVĚTĚ BYLO MÉNĚ KRUTOSTI
 

M·A·C netestuje na zvířatech. Nevlastníme žádná zařízení pro testování na zvířatech a nikdy ani nežádáme druhé, aby testy na zvířatech prováděli pro nás. Zatímco některé vlády provádí testy na zvířatech kvůli prokázání bezpečnosti před tím, než nám dovolí naše produkty prodávat, M·A·C na zvířatech nikdy netestoval a stále zůstáváme v čele hnutí bojujícího za zrušení testování na zvířatech po celém světě. Za tímto účelem jsme hrdým partnerem IIVS (Institutu pro vědu In Vitro – Institute for In Vitro Sciences), abychom tak společně po celém světě dále šířili používání a přijímání alternativních metod testování, které nezahrnují testování na zvířatech.
 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Zde jsou odpovědi na otázky, které dostáváme nejčastěji. Pokud vás napadají nějaké další, prosím, KLIKNĚTE ZDE a napište nám e-mail. My vám rádi odpovíme.

Které země požadují testování na zvířatech?
V Číně je testování na zvířatech součástí jejich bezpečnostních nařízení v procesu schvalování kosmetických produktů. Milujeme své fanoušky a nechceme je vyloučit nikdy a nikde.

Jakým způsobem testuje M·A·C účinnost a bezpečnost svých produktů?
Produkty testujeme na dobrovolnících a provádíme nebo zadáváme laboratorní testování metodou In vitro.

Vlastní M·A·C nějaká zařízení, ve kterých probíhá testování na zvířatech?
Ne. Žádné takové zařízení nikde na světě nevlastníme.

Co je Institut pro vědu In Vitro (Institute for In Vitro Sciences)?
Institut pro vědu In Vitro (IIVS) vyvíjí a realizuje programy v zemích, kde testování In Vitro není schváleno, za účelem vzdělávání vědců ohledně vědecky ověřených bezpečnostních záznamů těchto metod. Jsme hrdí, že zde můžeme oznámit novou spolupráci s Institutem pro vědu In Vitro (IIVS), jehož prostřednictvím pomáháme zajistit, aby se alternativní testování stalo celosvětovým standardem. Financováním jejich mezinárodního výzkumného programu (International Outreach Program – IOP) se podílíme na změně. IOP poskytuje širokou škálu podpory včetně technické asistence v podobě přednášek, workshopů nebo praktických tréninků v zemích, kde trvají na testování na zvířatech jako způsobu zaručení nezávadnosti produktů a jejich jednotlivých složek.