Hana

Losangelská popová hvězda HANA, která na sebe upozornila na turné s Grimes odhaluje kořeny svého mimořádného stylu

Scene Stealers je kapitola, v níž věnujeme prostor kreativním jedincům, kteří udávají trendy v hudbě, umění nebo nočním životě a bavíme se o  jejich třech hlavních idolech

Když jsou mezi vašimi ochránkyněmi největší dámy současné popové scény, je dost pravděpodobné, že před sebou máte hvězdnou kariéru. HANA, které na cestu svítí hvězdy nejjasnější jako Grimes nebo Lorde, je na svou velkou jízdu víc než dobře připravená.

Otrkala se na právě skončeném turné s Grimes a při práci na své debutové nahrávce "Clay" se spolupracvoníkem Grimes Blood Diamonds a vytořila si slušnou fanouškovskou základnu pro svůj delikátní, melodický pop, v němž se ozývá inspirace Cindy Lauper.

Vzhledem tak trochu jako rebelka z 90. let - představte si růžové vlasy, kanady, upnuté kalhoty a piercing v obličeji - a přitom vyniká nad své vrstevníky svou jedinečností a současně schopností zapadnout do různých trendů. Komunikace s ní je plná vykřičníků !!! protože, je to vážně vzrušující být na turné s neskutečně známou pop-star a přitom mít na Soundcloudu jenom nepatrnou stopu v podobě dvou nahrávek: "Clay" a stejně pozemsky nazvané "Avalanche".
 

Její debutové video "Clay" je nízkorozpočtové a DIY během krátkých přestávek na turné a o jeho různých momentech - zvuková zkouška na prázdném stadionu, čekání v zákulisí a pak samozřejmě ta sladká odměna, když stojíte před obravdu obrovským davem na scéně... Tady nám HANA vypráví o svých třech idolech a stylových vzorech.

Mel B: "Když jsem byla na základce, Spice Girls jsem zbožňovala. Scary Spice byla mojí favoritkou, protože vypadala jako že jí to nejvíc baví. Nosila neuvěřitelné, ulítlé outfity, ale současně z těch pěti holek působila nejvíc v pohodě. Líbílo se mi na ní, že je divoká, ale není to nucené - vždycky vypadala přirozeně."

"Mel B i Gwen Stefani mě inspirovaly jako malou holku natolik, že jsem na svůj přehnanej outfit byla náležitě hrdá - chodila jsem do školy na platformách, v kostkovaných punčochách, batikovaných sukních, flanelových košilích a s culíkama. Její nejlepší outfit a celková image v klipu "2 Become 1" je prostě skvěáj - krátký top, široké kalhoty a zelenej chlupatej plášť až na zem. Ano, prosím."
 

 

“Mel B and Gwen Stefani inspired me so much as a girl that I would pride myself on how outrageous my outfit for school was.” – HANA

 

Gwen Stefani: "Gwen Stefani jsem viděla poprvé, když v talk-show Davida Lettermana zpívala "Just A Girl". Tehdy mi bylo 7 let. Gwen při tý písničce salutovala a vždycky když zvedla ruku k čelu přišlo mi, že už prostě nejde být víc cool."

"Okamžitě mě dostalo to, že jí je úplně jedno, co si budou ostatní myslet. Vypadala jako pin-up girl a přitom by vás klidně mohla kopnout do zadku. Dnes, o dvacet let později, je pořád neskutečně skvělá a zábavná a vždycky vypadá perfektně. Díky ní jsem pochopila, že oblékání a líčení je zábava a že člověk může nosit úplně cokoli chce a být s tím v pohodě."

Arwen z Pána prstenů: "Když jsem četla trilogii Pán prstenů, hodně mě bavilo, jak jsou tam hobiti popisování. Když pak šel Pán prstenů do kin, byla jsem tím filmem posedlá a plakáty k filmu jsem měla vytapetovaný celý pokoj. Pokoušela jsem se znovu a znovu (a neúspěšně) zaplést si vlasy jako Arwen a Galadriel. To, že jsem se dostala k fantasy a Tolkienovi můj styl trochu zklidnilo. Nechala jsem si narůst vlasy co to šlo a začala nosit vzdušné topy a šaty (k nimž jsem většinou nosila kanady) a taky jemnější make-up."
 

Je pro tebe důležité pohodlí?
HANA: "Je pro mě zásadní, protože když mi není něco pohodlné, nejsem schopná zvládnout vystoupení na 100 % nebo být plně sama sebou. Svůj styl bych popsala jako mix zábavy, krajnosti a éteričnosti. Poslední dobou se nejlíp cítila v nařasených topech, vtipných legínách, teniskách na klínu a kožené bundě. Look zjemním copánky ve vlasech. Nemám ráda moc ženskosti najednou a tak šaty většinou kombinuju s kozačkama nebo teniskama. Naštěstí necítím potřebu držet se nějakého konkrétního looku."


Experimentuješ s líčením?
HANA: "Vždycky jsem si trochu hrála s bílou barvou na obličej a sypkými glitry. Dost taky zkouším různé copánky a experimentuju s česáním pěšinky. Je zábava zkoušet nové věci a styly, i když ne vždycky to vyjde. Nemám žádný každodenní rituál, kromě toho, že si ráno a večer myju obličej. Když se líčím, jsem už obvykle jednou nohou (nebo oběma) na cestě, takže to spraví korektor, pudr a řasenka. Když jsem na scéně, ráda si s tím víc vyhraju - mám ráda oční linky a rtěnku M·A·C v odstínu Media - to je moje oblíbená a perfektně mi ladí k vlasům."