The Blonds & Kabuki

Dynamické duo The Blonds a přední make-up artista Kabuki vyprávějí o celebritách, superhrdinech a přepychu.

Made for Fashion propojuje přední módní návrháře a make-up artisty při otevřené konverzaci o kreativitě, spolupráci a přehlídkových molech.

Značka The Blonds je oblíbená pro téměř požitkářský přístup k přepychu. Phillipe a David Blond - plavovlasý pár stojící touto unikátní značkou, která vznikla v roce 2008 - mohou být nazváni Liberátory módy. Jejich poznávacím prvkem jsem pozlátka: od flitrů a bodců po řetězy a pírka - společně s napodobeninami drahokamů, krystaly a šperky všech velikostí a barev, které si umíte představit. Toto designerské duo není radno podceňovat, a to především díky oděvům na míru, které patří k těm nejdivočejším, nejvelkolepějším a nejzářivějším ze všech. Slabina pro třpytky jim přirozeně zaručila klienty mezi hvězdami jakými jsou Lady Gaga, Rihanna, Katy Perry a Beyoncé.

Vzhled modelek The Blonds dotahuje k dokonalosti rok co rok mistr v líčení Kabuki, který je obdivován pro svou slabost pro smyslnost a šmrnc. Známý pro divočejší léta svého života, kdy byl představitelem klubových děcek a kdy spolupracoval s téměř všemi celebritami zmíněnými výše (včetně dalších, jako Madonna a Michael Jackson), přešel Kabuki v roce 2010 na zdobení tváří The Blonds. Od jejich první spolupráce nastavilo toto silné trio vysokou laťku a jedná se o opravdu elegantí show. V tomto rozhovoru Kabuki, Phillipe a David popisují, jak se jejich životy poprvé propojily, odkrývají jejich lásku k superhrdinům a zálibu v extravaganci.

Kabuki: Znal jsem outfity The Blonds z mnoha focení editoriálů, na kterých jsem pracoval. Vzpomínám si, že jsem se trochu obával prvního setkání, protože jejich jméno je větší než život...vždyť víš: THE BLONDS! Může to člověka trochu znervóznit. Když jsem se s nimi setkal, byli úžasní. Myslím, že jsem očekával primadony.

Phillipe: Opravdu? To já jsem se bála! Kabuki pracoval na editoriálech snad s každou celebritou. Vždycky jsme ho s Davidem obdivovali. Jeho práce je tak nádherná.

David: Milovali jsme, jak Kabuki vyjadřoval sám sebe skrze líčení dávno před tím, než se stal slavným make-up artistou. Je to neuvěřitelné - všechna ta kreativní energie, jeho umělecký přístup a zaměření na detail.

Kabuki: To je jedna z věcí, kterou na vás dvou obdivuju - dokonalost detailů a vyprávění příběhu. Jejich kolekce jsou tak osobní; vtáhnou tě dovnitř. Když jsem se chtěl zkrášlit a vyjádřit své myšlenky na klubové scéně ještě před tím, než jsem se stal profesionálním make-up artistou, byl to podobný proces, považoval jsem to za velmi osobní, trávit spoustu času úpravami sebe sama.

David: Ne každý nad tím tolik přemýšlí, a proto myslím, že jsme si tak blízcí.

"Je to promyšlené, vše má svůj důvod a je zde příběh. Krása je pouze prodloužením tohoto příběhu, který se snažíme vyprávět." - David Blond

Kabuki: Poprvé jsem dělal přehlídku The Blonds v roce 2010. Musel jsem odmítnout nějakou práci pro Lady Gaga kvůli mým závazkům vůči fashion weeku. Ironií je, že mi The Blonds zavolali, protože jejich předchozí make-up artista měl práci s...Lady Gaga. Nedávno jsem s ní znovu pracoval - myslím, že mi už odpustila.

Phillipe: Myslím si, že se náš vztah během let rozvinul až do divadelního zážitku. Jako designéři máme vizi a nápad týkající se příběhu, Kabuki jej ušije, a díky tomu se příběh stane tím, čím měl být.

Kabuki: Kabuki: Mám způsob, jak náš proces vysvětlit. Je jako pyramida. Začínáme úplně dole a potom se vše vybuduje až po špičku. Vrcholem přehlídky je, když modelky začnou chodit po mole. V tu chvíli už není návratu!

Phillipe: Nemůžu to vysvětlit lépe než Kabuki, protože je to naprostá pravda. Je tu ta chvíle, kdy se vše propojí, od prvotních skic po reálné nápady, a potom už víš, že Kabuki to dovede tam, kde to má být.

Kabuki: Děkuji. Mým cílem je udržet vášeň, kterou vložíte do svých návrhů, a celý tým make-up artistů to cítí úplně stejně. Vždycky se moc těším na práci na vašich přehlídkách. Myslím si, že ji provází mnoho pozitivní energie díky důvtipu a půvabu, který je pro vás tolik typický.

David: Myslím si, že je důležité mít trochu smyslu pro humor. A mimo to, vše vychází z toho, že milujeme film. Vše začalo u hollywoodského ideálu krásy, od Marlene Dietrich po Marilyn Monroe a od Mae West po Jean Harlow - tam se zrodili The Blonds.

Phillipe: A také superhrdinové. Můj bože, jak my milujeme superhrdiny! She-Ra, Storm - prostě všechny...

David: Prostě obdivujeme silné, nestydaté a drzé ženy.

Kabuki: Pamatuju se, jak jsem lítal po pokoji, když mi bylo 7 let, když v Anglii poprvé promítali Wonder Woman. Prostě chci udržet standard The Blonds, fakt, protože oni všechno odmakají a já pouze vsadím třešníčku na dort. Anebo hodně třešniček a pár třpytek!

Phillipe: Pracovat s Kabukim je jako tetování. Když připravíš show, je s tebou navždy. A líčení je její součástí stejně jako cokoliv jiného.

Kabuki: Celkově bych řekl, že náš styl je proměnlivý. Je to fantazie - přeměňující se fantazie. Vytváříme emoce - vzrušení.

Phillipe: Dívky v sobě musí mít adrenalin, protože procházejí mnohým. Musí být opravdu silné. Z toho důvodu využíváme spousty stejných modelek každou sezónu, protože ty vědí, do čeho jdou: podpatky, korzet, vlasy, líčení - a milují to.

Kabuki: Výsledný vzhled je nechá vyniknout, opravdu uvnitř nich rezonuje.

David: Ano, opravdu se změní. Všímám si toho - od oblékání po finální vzhled, osobnost dívek se promění. Není to tak, že je ty outfity pouze oblékají, anebo že bychom je k tomu nutili, ale umožní jim to vidět se v jiném světle.

Kabuki: Je to opravdu osvobozující.

Phillipe: Rozhodně rádi děláme pořádnou show. Věříme tomu, že pokud budeme na fashion weeku, vytvoříme opravdu velkolepou show a předvedeme všem něco, co si zapamatují, a to každou sezónu. Žádná omezení! Víc je víc!