OHNE TITEL + KABUKI

Dvě ultramoderní módní návrhářky se zamýšlejí nad tvůrčím partnerstvím s vizionářským make-up artistou Kabukim.

Made for Fashion propojuje přední módní návrháře s make-up artisty k otevřené konverzaci o kreativitě, spolupráci a přehlídkových molech.

Po představení své debutové kolekce v roce 2008 se Alexa Adams a Flora Gill tvořící duo Ohne Titel (německy „bez názvu“) okamžitě staly miláčky newyorské módní scény. Jejich sebevědomé až architektonické pleteniny zvedají sportovní eleganci o úroveň výš – jsou plné energie, ultramoderní a maximálně svěží. Nezávisle na sezoně působí ženy nosící módu Ohne Titel vždy nenuceně a záviděníhodně cool. Múzou tvůrčího dua není klasická kráska a vychytávky, které každou sezonu utvářejí specifickou vizáž k jejich kolekci to jednoznačně potvrzují. Ať už je to hypnoticky výrazné obočí, závratně zářící pleť nebo oblouky zdravíčka umístěné tak vysoko, že vytvářejí barevnou auru očí, jejich stěžejní ingrediencí je vždy sebevědomí. Poslední dvě sezony pracují s make-up artistou Kabukim, který je uctívaný pro své jedinečné vize a pracuje pro všechny na světě – počínaje newyorskou klubovou scénou, přes první i druhou sérii Sexu ve městě po Rihannu, Katy Perry, Lady Gaga, Madonnu, Michaela Jacksona a všechny významné módní magazíny. Když se síla všech třech tvůrců spojí, je z nich tým, který mění pravidla hry, bere mola útokem a vyráží dech svým vizionářstvím.

Alexa: První věc, která vás praští do očí u Ohne Titel je, že celý styl stojí na silné ženě. Naší myšlenkou je osobitost, silná individualita, ale také vnitřní síla a jistá odolnost.

Flora: Naše móda je pro odvážnější ženy. Myslím, že sebevědomí a osobnost mají velkou moc, jsou ze všeho nejdůležitější. Lidé, kteří mají zdravé sebevědomí, jsou krásní nezávisle na tom, jak vypadají. A to je to, co bychom měli zvýraznit a vyjádřit pomocí líčení.

 

 

„Lidé, kteří mají zdravé sebevědomí, jsou krásní nezávisle na tom, jak vypadají. A to je to, co bychom měli zvýraznit a vyjádřit pomocí líčení.“– Flora Gill

 

Alexa: Jako značka máme určitou estetiku, která vyhovuje silným ženám, ale zároveň to není nic „kostýmkového“ a nehraje si to na dokonalost. Je to moderní. Pracovat s Tebou, Kabuki, je také úplně něco jiného, protože fungujeme spolu, naše síly se násobí a to, co chceme vyjádřit se tím posouvá do ještě silnější polohy. Vždy myslíme už na další sezonu...

Kabuki: Když si prohlížím to, co mi prezentujete, vidím v tom hodně péče a přemýšlení. Laťka je nastavena vysoko, takže je to o tom, abych na ni dosáhl i já. Rád pracuji s lidmi, kteří mají dobrý vkus. Mám rád tu pečlivost, jak se do tématu ponořujete a snažíte se dostat z něj to nejlepší; je to o tom všechno zkusit a nic nenechat náhodě. Myslím, že v tom je krása jednoduchosti - nalézt řešení, kdy méně je více. Celé je to o procesu hledání, kladení si otázek a vylepšování.

Flora: I já si myslím, že spolupráce s talentovaným make-up artistou vnáší do procesu hodně podnětů. Můžeme k Tobě přijít a říct „děláme to a to a cítíme to a to“ a tvoje reakce bude zajímavý nápad nebo jiná interpretace naší vize.“

Alexa: Flora i já jsme předtím, než jsme s Tebou začaly spolupracovat, byly Tvými velkými fanynkami – děláš podle nás věci opravdu jinak. Vnímáš vztah mezi tvary, barvami a tváří. Je to vizuálně silné a současně to vypadá lehce, svěže a moderně.

Kabuki: Tohle je naše druhá společná přehlídka a stále se ještě poznáváme. Začali jsme v jednom bodě a ta spolupráce se dál vyvíjí. Pro mě je důležité naslouchání. Snažit se vstřebat, co nejvíc můžu - ne jen udělat to, co říkají, ale mít oči a mysl otevřené podnětům, které přicházejí. Je velmi snadné s vámi pracovat, protože máte silnou inspiraci.

Flora: To, co mě fascinuje, když pracuješ, je ta úroveň jemnosti – rozdíl mezi něčím, co je absolutně perfektní a něčím, co je trochu mimo, je tak malý, že je opravdu vzrušující vidět, jak to do sebe všechno postupně zapadá.

Kabuki: Děkuji. Já mám na starost jen docela malou část, většinu práce děláte vy. Tak ten svůj díl chci udělat pořádně.

Alexa: To je na tom to nejlepší – vidět všechny jednotlivosti, které se poskládají k sobě – najednou před sebou máte tu správnou dívku v těch správných šatech s tím správným líčením a účesem.

Flora: A to vás prostě odbourá.

Kabuki: Všechno je propojené – jedna věc ovlivňuje druhou. Někdy je lepší něco nechat být tak, jak je, než to nějak „vylepšovat“. Ve finále všechno vyplyne. Je dobré mít styl jasně definovaný, ale současně se umět přizpůsobit věcem, které přijdou samy. Díky tomu mají looky kvalitu nenucenosti a lehkosti, která není přehnaně vyumělkovaná.

Flora: Na našem líčení vždycky bylo něco trochu vyhroceného, a to i když jde o velmi jemné líčení s krásnou, nahou pletí.

Alexa: Chcete v tom mít ten vtip, ten zajímavý moment.

Kabuki: Je to o tom udělat něco jiného, překvapivého, ale ne teatrálního. Mělo by to působit uceleným a nenuceným dojmem, být v souladu. Soulad je pravda. A pravda je krása. Pak je v ní síla, kterou není možné popřít.