MIA MORETTI: Letní vibrace

Tohle je léto! Oblíbenkyně módních návrhářů a DJ Mia Moretti si odpočinula během svého party turné, aby sestavila vůbec první M·A·C playlist

Každou sezonu vás M·A·C nažhaví do party nálady, překvapí a zaručí potěšení z poslechu pečlivě sestaveným playlistem svých oblíbených skladeb.

Sestavení vůbec prvního playlistu M·A·C se ujala a naší první stylovou kurátorkou se tak stala hudební múza a DJ Mia Moretti. Abychom se dostali do party nálady, požádali jsme jí, ať vybere své nejoblíbenější letní disko hity na speciální playlist „Letních vibrací“... Více než 60 střihů a jeden lepší než druhý zachycují old-schoolově cool náladu i glamour padesátých a šedesátých let v Palm Springs.

Klikněte na PŘEHRÁT a buďte CHIC (TIP: Přehrávač otevřete v samostatném okně, abyste se mohli dále pohybovat na webu a M·A·C nahrávky vám hrály na pozadí.)

DJ MIA MORRETI SVÝMI SLOVY POPISUJE VÝBĚR 21 TOP ŽHAVÝCH LETNÍCH SKLADEB

Všechny tyto nahrávky najdete na playlistu Mia’s Summer Vibrations – spusťte přehrávání
a léto je oficiálně zahájeno.

1.  „Jungle Fever“ – Louie Vega – Klasika, která je dost fajn na to, aby vytáhla sousedy na drink u vašeho bazénu.

2.  „Lying in the Sun“ – Koushik Koushik – Mlhavý hiphop s dotekem psycho-popu šedesátých let dělá z téhle nahrávky nadčasovou klasiku pro letní vyjížďky autem a bazénové serenády.

3.  „Ain’t That A Kick In The Head“ – Dean Martin – Jakožto člen umělecké skupiny Rat Pack udělal Dean Martin z Palm Springs to, čím dnes je. Koncentrovaný hollywoodský glamour, jaký jinde nenajdete.

4. „Twist et chante“ – Sylvie Vartan – Protože, pojďme si to říct... šedesátky zněly líp ve francouzštině...

5. „Sugar Town“ – Nancy Sinatra – Tohle byla první skladba, která mi přišla na mysl, když jsem se dala do přemýšlení o své make-up kolekci. Rtěnka v růžovém bubblegum odstínu je příhodně pojmenovaná po lady Sinatra.

6. „Itsy bitsy teeny weenie yellow polka dot bikini“ – Brian Hyland – Bezesporu nejlepší písnička, která vás dostane ze zimních vrstev oblečení do pidi bikin.

7.  „I Got You Babe“ – Sonny & Cher - Sonny a Cher je ten nejlepší pár, který se hodí pro každou příležitost a ke každému outfitu.

8.  „Lost in Paradise“ – Caetano Veloso – Ukázkové fotografie Slima Arona z Palm Springs, Azurového pobřeží a jižní Itálie padesátých a šedesátých let jsou obrázky učiněného ráje. Když se zaposloucháte do skladby Caetana Velosa a zavřete oči, přenesete se do této krásné doby a na tato úžasná místa.

9.     „Summer Wind“ – Frank Sinatra – Palm Springs je známé pro horké dny a větrné noci a tento song Franka Sinatry přesně vystihuje letní vítr v Palm Springs.

10.  „Good As New“ – Vacationer – Jakákoli hudební skupina, která patří k žánru Nu-Hula, je dobrým adeptem na tento playlist. Zaposlouchejte se, ideálně s Aperol spritzem v ruce.

11.  „A Summer Thing“ – Cayucos – Skupina Cayucos pojmenovaná po pláži a malém přímořském letovisku, interpretuje surf-rock šedesátých let a vystihuje nostalgii slunné Kalifornie.

12.  „Stars (Hold On) (Penguin Prison Remix)“ – Youngblood Hawke – Na léto jedna z mých oblíbených nových kapel. Perfektně se hodí v závěru víkendu, kdy se vám tak nechce vracet domů...

13.  „Peach“ – Prince – Chtěla jsem, aby moje kolekce pro M·A·C byla plná snadno nositelných odstínů jako jsou průsvitná korálová a růžová. Krémovou barvu Casual Colour Pot jsem pojmenovala She’s A Peach (Je to broskev) po tomhle legendárním Princově songu.

14.  „It Was A Very Good Year“ – Della Reese – Della Reesová velmi oduševněle interpretuje klasiku Franka Sinatry.

15.  „Hip Hug-Her“ – Booker T & The MGs – Významná soulová formace šedesátých let, Booker T & The MGs, udává nejlepší letní rytmy.

16.  „Cocoanut Woman“ – Harry Belafonte - Harry Belafonte maluje ten nejúžasnější letní obraz živým a zábavným songem o kokosech a tak dál.

17.  „Crawfish (Pilooski Edit)“ – Elvis Presley – Pilooski nám připomíná, proč jsou staré hity dobré a to, že ty nejlepší nikdy nezestárnou.

18.  „Marilyn’s Gold“ – Jacques Renault - Jacques Renault je jedním z mých oblíbených newyorských DJ a v téhle sólové nahrávce perfektně mixuje vintage s modernou.

19.  „I Need Love“ – Hot Toddy – Temná disko nahrávka, která se výborně hodí pro dlouhé letní noci, které končí až ráno.

20.  „Les Rita Mitsouko“ – Andy – Tato francouzská popová píseň má přesně tolik emocí a takovou pózu, že je relevantní i po čtyřiceti letech od roku, kdy byla napsána.

21.  „Vitamin C“ – Can – Úžasně živý song z roku 1972 se dostal na celou řadu soundtracků včetně kultovního Inherent Vice. Ten ohraný refrén „Hej ty, schází ti vitamín C“ je přátelskou výzvou dostat nás ven na slunce. A nezapomeňme na SPF...