Candy Ken

Svaly, růžové vlasy a nálepky Hello Kitty - to vše je Candy Ken, mimo to ovládá berlínský technicolor a také bench press

V KAPITOLE GLOBÁL HEROES SI POSVÍTÍME NA REGIONÁLNĚ SLAVNÉ UMĚLCE, KTEŘÍ PRORAZILI VE SVĚTĚ

Jakob Kasimir - neboli rapper/umělec, Candy Ken - se vyloupl ze skladů berlínské umělecké scény s nálepkami Hello Kitty všude po obličeji, a vynášel soudy o všech důležitých otázkách, od Candy Crush po panenky Barbie. Na začátku tohoto roku uploadoval na Youtube hit ‘RiFF RAFF iS MA DADDY’, který vlastně simuluje jeho celkový vzhled: RiFF RAFF skřížený s Brooke Candy, růžové vlasy, řasenka a téměř jakákoliv věc, kterou můžete najít v pokoji 5ti letého dítěte. Je to opojná směs, takže máme dojem, že je načase zjistit pravdu o jednom z nejodlišnějších, nejrozporuplnšjších mužů na webu...

Kdy jsi se poprvé stal Candy Kenem?
Vždycky jsem byl Candy Kenem, ale navenek jsem se jím stal asi před rokem. Jsem z Austrálie, která je dost konzervativní, a je dost těžké vyjádřit sebe sama už ve škole. Navštívil jsem Tokio, které se pro mě stalo velkou inspirací. Vždycky jsem miloval barevné věci a Hello Kitty. Místní lidé opravdu ocenili, jak se oblékám. Myslím, že je to velmi kawaii.

Řekl jsi, že RiFF RAFF je tvou hlavní inspirací, už ses s ním někdy setkal?
Nikdy. Chtěl bych mu nabídnout, abychom společně nazpívali song, protože cítím, že reprezentuji novou generaci, která je jím inspirovaná. Nechci ho kopírovat, ale rád bych dělal stejné věci jako on. Jsem moc rád, že se mu tak daří.

Jak vážná je osobnost Candy Kena?
Neberu se moc vážně, ale Candy Ken není žádný vtip. Jen moc nepřemýšlí o tom, co smí a co nesmí - jako například jestli může mít na sobě růžovou, když je muž, anebo nosit pozlacené zuby, přestože je bílý. Líbí se mi RiFF RaFFův styl a proto ho posouvám trochu dál skrze otázku gendru.

"Candy Ken není žádný vtip. Jen moc nepřemýšlí o tom, co smí a co nesmí - jako například jestli může mít na sobě růžovou, když je muž, anebo nosit pozlacené zuby, přestože je bílý."

Jakou část svého života jsi Candy Kenem?
Nejsem Candy Kenem jen na pódiu. Pořád se oblékám dost podobně - možná ne tak extrémně - i když jdu jen na nákup. Samozřejmě to záleží na tom, co dělám, podle toho se obléknu. Dodržuju určitý plán cvičení, aby vše vypadalo určitým způsobem. Je to součástí mého uměleckého projevu. Je to součástí mého stylu.

Co pro tebe znamená krása?
Miluju kostýmy. Miluju barevné kontaktní čočky, obarvené vlasy, zářivé oblečení, šperky. Mými hrdiny jsou Die Antwoord, Lady Gaga, Brooke Candy, FKA Twigs… Taky se mi líbí styl Marilyna Mansona.

To nás nepřekvapuje. Tvoje video o panenkách Barbie je docela děsivé...
Skrze mé umění prožívám a tvořím to, co nemohu udělat v běžném životě. V mých klipech a na fotkách můžu vyjádřit pocity a vytvořit npravděpodobné scénáře, které by se jinak nemohly nikdy uskutečnit.

Sledujte Candy Kena na Twitteru: @CANDYKEN69