Sharaya J

Párty na fashion weeku se Sharayou J, modrovlasou rapovou královnou, stylovou inspirací a chráněnkyní Missy Elliott.

Nový talent se strmě stoupající kariérou...
V záložce "M.A.C Kultura" se dozvíte,
kdo z aktuální scény jsou naši favorité a proč

Sharaya J představuje mnoho věcí - modrovlasou rapovou královnu, zkušenou tanečnici a choreografku, stylovou inspiraci a v neposlední řadě chráněnkyni Missy Elliott. Vždy oblečená do divokých, barevných a jedinečných outfitů, tahle raperka vyvolá poprask, kdekoliv se objeví, především díky nabitým představením a své nepřehlédnutelné osobnosti.

Sharaya pochází z rodu hiphopových králů 90. let - její otec byl součástí Double XX Posse - a její brzká vášeň pro tanec a vystupování ji nasměrovala také do světa hudby. Jejím životním motem je také název jednoho z jejích hitů: BANJI (Be Authentic Never Jeopardize Individuality) - což je akronym, inspirovaný také pojmem "banji", slangem, který si osvojila v době, kdy se pohybovala jako malá na newyorské taneční scéně.

M·A·C Culture mělo možnost posedět se Sharayou J před jejím vystoupením na The Blonds’ Fashion Week afterparty – o její lásce ke skupině, o tom, jaké to je mít Missy jako mentora, jejích havajských kořenech a důležitosti osobního stylu.

1. Její ikonoický styl je na 100 % její vlastní invencí.
"Patricia Field mi jednou řekla, 'Nic není příliš! Takže do toho jdi.' Je důležité být jedinečný a vůdčí a nebát se být sám sebou. Pamatuju si, že mi Missy Elliott jednou řekla, 'Proč bys vstupovala do místnosti plné bílých obleků v bílém obleku? Pokud vidíš takovou místnost plnou bílých obleků, obleč se do fialové, do zářivě růžové!' Ostatní lidi to může zaujmout, anebo minout, ale jediné, na čem záleží, je, že se cítím skvěle.

2. Vymyslela název pro její ikonickou modrou barvu vlasů
"Říkám tomu Atomická tyrkysová! Hodně lidí na ulici na mě volá Cukrová vato, přestože moje vlasy nejsou růžové."

3. Nebojí se sebrat módu přímo z mola - doslova.
"Miluju boty, takže rozhodně chci boty z kolekce jaro/léto 2016 od The Blonds. Chci podtrhnout nohy holce na mole a prostě jí je vzít! Byly zabijácké: nekonečně vysoké podpatky s pruhy. Zlaté a černé pruhy - prostě dokonalé."

4. Její osobní módní inspirací je členka TLC.
"T-Boz je jedna z mých oblíbených módních inspirací. Miluju TLC a to, jak vytvořily svůj vlastní unikátní styl. Vždy byly těma cool holkama ve videu, a potom se ve studiu povalovaly v plandavém oblečení."

5. Její péče o pleť je DIY - a zcela přírodní...
"Vytvářím si doma své malé směsi! Miluju olej s vitamínem E a vitamin C, ale hlavní ingrediencí je kokosový olej."

6. Vyrostla v Jersey City, ale její kořeny jsou havajské
"Narodila jsem se na Havaji a říkám všem, že je to ráj s nádherně zelenými, černými a bílými plážemi. Moje babička vlastnila velkou farmu na ostrově, takže mám vždycky pocit, že jsem o hodně přišla, protože jsme se přestěhovali do betonové džungle příliš brzy! Ráda se tam vracím, trávím tam čas a čerpám vědomosti o havajské kultuře od ostatních členů rodiny, od stařešin rodu. Mému strýci říkají "Bush Man", protože zná ostrov dokonale, ve skutečnosti díky němu přežívá."

7. Jako teenager naskočila na vlak, aby se zúčastnila "tanečních konferencí" trvajících celou noc.
"Vždy jsem nasedala na vlak z Jersey City do NY, i když jsem neměla dost peněz - prostě jsem naskočila na vlak, abych se dostala blíž ke kultuře. Já a moji kamarádi jsme se doslechli o tanečních konferencích ve městě, které trvají celou noc, kde se scházejí lidé, kteří milují tanec. Když jsme tam přišli, zjistila jsem, že nikomu nezáleželo na tom, co mají na sobě, a pamatuji si, že ani jejich líčení nebylo upravené: prostě přišli aby tancovali a byli kreativní. Všichni se na nás dívali, protože jsme byly nastrojené a měly jsme podpatky - osmnáctileté a příliš nafintěné! Poučily jsme se a příště jsme už přišly lépe připravené."

8. Jejím mentorem je jedinečná Missy Elliott.
"Missy je skvělým mentorem a má mnoho vědomostí, protože se v businessu pohybuje už 20 let, stále natáčí a je jedna z těch nejlepších. Je hudební génius, je průbojná a perfekcionistka. Missy nemá problém ti říct, že je něco nanic. Můžu jít šestkrát do kabinky a ona mi řekně "Jdi zpátky" a když nakonec řekně "to je super", myslí to vážně. Je to šílené, protože jsem kdysi sledovala Missy a Aaliyah v telce, když jsem byla dítě, a teď spolu pořád vtipkujeme - ona je prostě šašek - a chodíme celý den tam a zpátky!"

Make-up artista Robert Greene vytvořil pro Sharayu J dlouhotrvající, bezchybný vzhled ve spojení s tmavými rty - dokonalý pro horkou a náročnou noc v klubu...
“Dnes použijeme voděodolný make-up M·A·C Pro Longwear Nourishing Waterproof Foundation, který vytváří neuvěřitelně hladký vzhled. Nanesu produkt ve vrstvách, abych pleti dodal rovnoměrné krytí, což způsobí, že její pleť bude vypadat opravdu nádherně po celé představení a to, že je voděodolný, je dokonalé! Sharaya si ráda hraje se svou barvou rtů - modré nebo černé rty, jsou zajímavé a inspirující. To se mi na ní líbí, proto použiju Night Moth, kterou zmatním, protože silně kontrastuje s tónem její pleti a vypadá skvěle se stříbrným outfitem, který má na sobě. Rozzáří to její obličej a zároveň dodá trochu prudkosti. Je to krásná černo, hnědo-vínová barva - jedna z mých nejoblíbenějších. Ne jako gothic, ale možná trochu půvabnější gothic!"