Jane McKay

Kanada
Začala v roce 1978

 • Mineralize Blush

  Zapečené minerály, Lehký, Průsvitný

  1020 CZK

  Odstín: Dainty

 • Tužka na rty Lip Pencil

  Krémová, Profesionální, Kreativní

  690 CZK

  Odstín: Spice

 • Eye Pencil

  Praktická, Sytá barva, Přesná

  700 CZK

  Odstín: Coffee

O MAKE-UP ARTISTCE

JANE MCKAY

Dospívání ve stínu Skalistých hor mělo za následek, že se příroda pro M·A·C Senior Artistku Jane McKay stala láskou na celý život. "Vemte si dovolenou," apeluje, "sportujte, ponořte své ruce do přírody a probuďte svoje tělo i ducha." Její schopnost pěstovat rostliny ji ale nijak neodpoutala od zájmu o drama. Od Tamary de Lempicka a Davida Bowieho po Lady Gaga, McKay je fanynkou divadla a používá make-up pro navození atmosféry. Její okouzlující povaha ji dovedla od práce servírky až k malování na obličej před 80 miliony lidí. Více o této cestě se dozvíte v následujícím textu.

Šikovná studentka

"Ve třetí třídě jsem vyhrála Provincial School Award za ilustrace. Vždy jsem měla velký smysl pro barvy a linie, mojí předností je vizuální styl učení. Maminka mi říkala, že jsem pokaždé trvala na tom, že si sama vyberu oblečení a už od mala jsem si budovala svůj vlastní osobitý styl. V 80. letech jsem hodně experimentovala. Měla jsem spoustu umělecky zaměřených přátel a strávila jsem dvě léta v New Yorku a Miláně, abych si udělala do portfoliakreativní fotografie ještě předtím, než se vrátím do Toronta."

Frantom Oprah

"Inspiraci pro svou práci nacházím všude: v architektuře, astronomii, slunci, měsíci, vědě, jídle, přátelích, hudbě, filmech, divadle, sportu, meditaci… Pokud se obklopím umělci a zábavnými lidmi, získám inspiraci díky jejich vzájemnému prolínání. Můj manžel je Senior Art Director v reklamní agentuře, můj syn miluje umění (a je v tom dobrý) a v rodině máme taky hodně umělců. Velké množství kreativních lidí jsem poznala skrze M·A·C. Jedna z mých nejkrásnějších vzpomínek je práce na turné M·A·C 21st Century Techno Rave Glam Tour. Nemluvě o tom, že jsem se zúčastnila jako hostující rozhodčí show Oprah týkající se proměny vzhledu. Sledovalo ji více než 80 miliónů lidí!"

Jde to snadno

"Podle mého názoru nosí lidi příliš make-upu. Pokud něco potřebuješ zakrýt, použij M·A·C VIVA GLAM - má dokonalé barvy a výtěžek z prodeje jde na dobrou věc! Nejlepší rada, jakou ti můžu dát: neber se příliš vážně, nauč se kompromisům a miluj to, co děláš. Pokud se držíš těchto pravidel, zazáříš. Pečuj o sebe. Osobně moc ráda jezdím na snowboardu, horském kole, windsurfu, ráda plavu a zahradničím - občas to proložím jógou nebo pilates. To je ten nejlepší recept na krásu, který mám!"