Caroline Donnelly

USA
Začala v roce 1995

 • Tužka na rty Lip Pencil

  Krémová, Profesionální, Kreativní

  690 CZK

  Odstín: Ruby Woo

 • Tužka na rty Lip Pencil

  Krémová, Profesionální, Kreativní

  690 CZK

  Odstín: Subculture

 • Eye Shadow

  Sytě pigmentované, Kaleidoskopické odstíny, Jemná a hedvábná textura

  660 CZK

  Odstín: Wedge

 • Tužka na rty Lip Pencil

  Krémová, Profesionální, Kreativní

  690 CZK

  Odstín: Cherry

O MAKE-UP ARTISTCE

Caroline Donnelly vystudovala grafický design, ale kurz divadelního líčení jí přiměl věnovat se vizážistice profesionálně. Získala stipendium na studium Make-up a hair stylingu na prestižní módní univerzitě London College of Fashion a její první práce byla na natáčení dětského pořadu BBC. Její kariéra šla strmě vzhůru a než se dostala k M·A·C, byla vyhledávanou vizážistkou pro TV a hudební produkce.

„Navždy budu vděčná M·A·C, že mi dal důvěru,“ říká. Mezi vrcholné okamžiky její kariéry patří práce na přehlídkách Alexandra McQueena , z nichž běhá mráz po zádech, přehlídkách Vivienne Westwood, Kenzo či Garetha Pugha. Nyní jako Senior Artist žije v Los Angeles, což považuje za splněný sen.

Šťastný domov

Líčení jsem obdivovala už jako malá. Sedávala jsem v maminčině posteli a pozorovala jí, jak se připravuje. Obzvlášť se mi líbilo, jak si vybírá barvy a štětce a nádherně stínuje oči. To bylo v sedmdesátých let. O pár let později byly mými idoly Toyah a Siouxsie Sioux. Vždycky mě fascinovalo, jak tyhle ženy vypadaly a jak se malovaly. Poslouchala jsem jejich hudbu, pečlivě prohlížela jejich fotky a snažila se co nejpřesněji okopírovat jejich líčení. Nedávno jsem viděla stejnou tužku na oči Mary Quant na výstavě ve Victoria & Albert muzeu v Londýně.“

Nádherná příroda

„Chystám se jet stanovat do Yosemitského národního parku. Mám to místo na svém seznamu Vidět než umřu. I v divočině by se měl člověk cítit dobře a tak si s sebou beru Prep + Prime Face Protect SPF 50 na ochranu pleti a také Prep + Prime BB Beauty Balm SPF 35 v trochu tmavším odstínu místo bronzeru, protože tělo se mi vždycky rychle opálí, zatímco obličej před sluncem úzkostlivě chráním. A přibalím ještě voděodolnou řasenku False Lashes, protože mám hodně světlé řasy.”

Cool Británie

„Zkušenost, na kterou nikdy nezapomenu, bylo noční focení s úžasnou Erin O’Connor v londýnském Victoria & Albert muzeu. Se stylingem jsme začínali podvečer okolo šesté, aby vlasy a make-up byly hotové ve chvíli, kdy muzeum zavře pro veřejnost a mohlo se začít fotit. Victoria & Albert muzeum má obrovskou sbírku obrazů, soch a uměleckých artefaktů. Po setmění je to jedno z nejstrašidelnějších míst, které znám. Když se procházíte po zešeřelých chodbách a místnostech, stíny všech soch jsou tak tajemné, až to nahání strach.“

Artist Faves: Caroline Donnelly