PRACUJEME NA TOM, ABY NA SVĚTĚ BYLO MÉNĚ KRUTOSTI


M·A·C netestuje na zvířatech, ani nežádá druhé, aby testovali pro nás. Výjimkou mohou být situace, kdy je testování z bezpečnostních důvodů vyžadováno zákonem. V dnešní době M∙A∙C zůstává v čele hnutí bojující za zrušení testování na zvířatech. Jsme pyšní na to, že můžeme být partnerem (INSTITUTU PRO VĚDU IN VITRO (INSTITUTE FOR IN VITRO SCIENCES - IIVS) a společnými silami celosvětově rozšiřovat používání a přijímání nových metod odlišných od testování na zvířatech. M·A·C pracuje na tom, aby na světě bylo méně krutosti.

 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY


Zde jsou odpovědi na vaše nejčastější otázky. Pokud máte další otázky, prosím, KLIKNĚTE ZDE a napište nám e-mail a my vám rádi odpovíme.

 

Když vám tolik záleží na zvířatech, proč působíte v zemích, kde jsou zákonem vyžadovány testy na zvířatech?
M·A·C se zavazuje prodávat své produkty globálně všem svým zákazníkům. Věříme ve změnu systému zevnitř.

Jakým způsobem testuje M·A·C účinnost a bezpečnost svých produktů?
Produkty testujeme na dobrovolnících a provádíme nebo zadáváme laboratorní testování (metodou In Vitro).

Vlastní M·A·C nějaké testovací zařízení, v němž probíhá testování na zvířatech?
Ne, žádné takové zařízení nevlastníme. Nikde na světě.

Co je to Institut pro vědu In Vitro (Institute for In Vitro Sciences – IIVS)?
Institut pro vědu In Vitro je institut, který se specializuje na testováním v umělých laboratorních podmínkách. Institut zavádí a rozvíjí vzdělávací programy, které jsou založeny na vědecky ověřených metodách, a jsou určeny vědeckým pracovníkům v zemích, kde metoda In Vitro testování dosud není schválena. Jsme pyšní, že můžeme s tímto Institutem spolupracovat a spolupodílet se na tom, že se alternativní testování stane globálním standardem. Činíme tak prostřednictvím financování jejich mezinárodního výzkumného programu (International Outreach Program – IOP), který nabízí širokou škálu podpory, od lekcí přes workshopy a tréninky, čímž pomáháme nastolit změnu situace v zemích, kde se trvá na testování na zvířatech, aby mohla být zaručena nezávadnost produktu nebo jeho přísad.

Co znamená, že to „vyžaduje zákon“?
Některé vědecké instituce či kontrolní úřady mohou požadovat testování kosmetických produktů nebo jejich přísad na zvířatech, aby mohly garantovat jejich nezávadnost. Tak je tomu například v Číně, kde vláda vnímá testování na zvířatech jako nejlepší způsob, jak zajistit bezpečnost spotřebitelů. Předtím než může být jakýkoliv kosmetický výrobek uveden na trh, musí dovozci kosmetických produktů povinně nechat výrobky otestovat ve vládou pověřené laboratoři.